23.12.2011

SALVADOR DALİ SERGİSİ- TOPHANE-İ AMİRE (23.12.2011-26.2.2012)SALVADOR DALİ SERGİSİ

kült- 0 212 251 39 40

www.dalisergisi.com

23 Aralık 2011- 26 Şubat 2012

 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde, Rene Magritte, Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıları koleksiyonunda barındıran InArtis ile Kült işbirliğinde gerçekleştirilen Salvador Dali Sergisi’nde 121 eser yer alıyor.

Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek bu etkinlik 23 Aralık 2011’de başlayacak ve 26 Şubat 2012 tarihinde sona erecektir. Bu sergide 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Salvador Dali’nin, “İlahi Komedya”, “Sürrealizm İzleri”, “Gala ile Akşam Yemeği” adlı 3 ayrı başlıktaki eserleri yer alacak

http://www.msgsu.edu.tr/msu/pages/tophane-i_amire_k_s_m.aspx

Çok özel bir sergi olduğuna eminim.

Salvador Dali, beni en sevdiğim sanatçıdır.

Tabii Picasso'dan ayıramam.

İkisini de çok severim.

Evimde ikisinin de sanat kitapları ve röprodüksiyon resimleri var.

Önceki yıllarda Venedik'de,AKM'de, SSM'de ve bazı sanat galerinde özel olarak DALİ için düzenlenen sergilerde SALVADOR DALİ'nin eşsiz dehası,farklı bakış açısı ile yaptığı eserlerini izleme fırsatını buldum.

Sürrealizmin en önemli sanatçısı DALİ'nin eşi ve benzeri olmayan gravürleri, tabloları, heykellerinin olduğu kendi müzesine de bir gün giderim inşallah.

SSM'deki DALİ Sergisi'nden aldığım  Sergi Kitabı'nı, iki küçük heykelciğini ve hediyelik olarak satılan kupa, dudak şeklinde cüzdan, kitap ayracı, kartpostallarını özenle saklıyorum.

Sağlıkla,sevgiyle,sanatla kalın.

selma er.

7 yorum:

didem dedi ki...

Sen cok seversin Dali'yi. Gitmiyor musun bu sergiye? Kacirma. Orada olsam beraber giderdik.
Yesim Dali'nin evini gormus en son gittigi gezide. Sevgiler

Selma Er dedi ki...

En kısa zamanda Gizem'le gideceğim inşallah.Dali'nin evini ve müzesini görmeyi çok isterim.Onun gibi sanatçı bir daha Dünya'ya gelir mi acaba?

黄清华 Wong Ching Wah dedi ki...

Many thanks and I wish you a Merry Christmas !

Leovi dedi ki...

Dali always be one of my artists referents.
Selma I wish you all the best during the holidays to you and those around you. Thank you very much for sharing the beauty.

laleninbahcesi dedi ki...

Aman bunu kaçırmamam gerek hemen not alıyorum. Ben de Dali'yi çok severim. Dünyaya onun gözlerinden bakabilmek, baktığında gördüklerinin resme dökülmüş haline tanık olmak çok keyifli.

Sevgimle, yılbaşı tantanasını bir atlatalım, keyifli bir kahve buluşması yapalım.

Selma Er dedi ki...

İnşallah bir gün buluşuruz.Bugün posta kutumdan 4-5 tane yeni yıl kartı çıktı.Bir tanesi de sizinki.Teşekkürler,çok güzel.

A-H dedi ki...

Dali den baska ressam tanimam su dunyada :) Gectigimiz aylarda gezdigim halde sergisini bir daha olsa yine gezerim. Sergiye gidince bizim icin de gezin keyifle :)